AirSwap (AST) Nedir?

AirSwap (AST) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
858 kez okundu

AirSwap, merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki ABD merkezli yeni bir kripto para borsasıdır. Bitci.com olarak bu makalede AirSwap Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak AST tokene ve mevcut fiyatına değineceğiz.

AirSwap (AST) Nedir?

DeFi sektöründe boy gösteren bir kripto para borasıdır. Öncelikle nispeten yeni olan kripto paralar ve platforma özgü tokenler için bir değişim aracı olarak çalışmaktadır. Rakip merkezi olmayan borsaların ve merkezi borsaların ötesinde bazı özelliklere sahip bir platformdur. Ayrıca kendi kripto para birimi olması da borsayı avantajlı kılmaktadır.

Platform, kullanıcıların Ethereum tokenlerini doğrudan birbirleriyle ticaret yapmalarına olanak tanımaktadır. Ek olarak fiyat tahmini yardımı sayesinde kullanıcılara satın alma işlemleri öncesinde yardımcı olmaktadır.

Platformun diğer merkeziyetsiz borsalara göre birçok avantajı daha bulunmaktadır. Para yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir işlem ücreti talep edilmemektedir. Ayrıca para yatırma, çekme veya takas işlemlerinde de kullanıcılar sınırlandırılmamaktadır. Bununla birlikte kullanıcıların borsada işlem yapabilmek için üye olmaları gerekmemektedir. Ancak haliyle bu durum güvenlikle ilgili bazı soruları beraberinde getirmektedir. Buna rağmen borsanın kripto para yatırımcıları için güvenliği olduğu yorumları yapılmaktadır. Özellikle yüksek işlem hacimli işlemler için kullanıcılarına harika bir deneyim sağladığı belirtilmektedir.

AirSwap’ın (AST) Nasıl Kuruldu?

AirSwap (AST), 2017 yılında tüccarların ve geliştiricilerin protokol üzerinde etkileşim kurup kendi çözümlerini oluşturmaları için kuruldu. Bu amacı çeşitli araçlarla sağlamayı hedefleyen projenin arkasında ise ConsenSys ve Fluidity (ortak girişim) bulunmaktadır.

AirSwap (AST) Nasıl Çalışır? Ne Sunar?

Trader’lar (tüccarlar), bir Ethereum akıllı sözleşmesi kullanarak atomik takas yoluyla eşler arası bir şekilde token alışverişinde bulundukları için bir sipariş defterine ihtiyaç duyulmamaktadır. Üstelik emir defteri bulunmadığı için işlem ücreti de yoktur. Ek olarak platform, daha likit tokenler ve aynı zamanda NFT’ler için de over-the-counter (tezgah üstü) ticaret şansı sunmaktadır.

AirSwap (AST) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre AirSwap (AST) maksimum ve toplam arz miktarı 500,000,000 AST’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 172,262,389 AST’tir. Bununla birlikte AST’nin son 24 saatlik ticaret hacmi 278,208$ iken piyasa değeri 15,069,864$’dır.

AST tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,087$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 1,85$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.