Aidos Kuneen (ADK) Nedir?

Aidos Kuneen (ADK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1835 kez okundu

Aidos Kuneen (ADK), yüksek düzeyde anonimlik ve satın alınabilirlik sağlayan bir değer transferi sistemi oluşturmayı amaçlayan kripto para projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Aidos Kuneen Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Aidos Kuneen (ADK) Nedir?

Geleneksel blok zinciri seçeneklerine kıyasla daha anonim bir değer (value) transfer sistemi oluşturma hedefiyle yola çıkan projedir.

Platformun çözüm sunmak istediği ana sorun ölçeklenebilirliktir. Bu sorun Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para biriminin yaşadığı en büyük sorundur. Kripto para birimlerinin genel kullanıma adaptasyonu söz konusu olduğunda bunun büyük bir sorun olduğu ifade edilebilmektedir. Çünkü işlemleri doğrulamaya devam etmek için blokların sürekli olarak blok zincirine eklenmesi gerekmektedir.

Aidos Kuneen’in ağı, geleneksel blok zinciri gibi madencilere ve staking’e güvenmemektedir. Ağdaki her işlem, bunları doğrulamak için diğer iki işlemi doğrudan doğrulamaktadır. Bu dağıtılmış defter sistemi, daha ölçeklenebilir bir çözüm ve daha düşük işlem ücretleri sağlarken eşler arası ağ doğrulamasını kullanmaya devam etmektedir. Ağ üzerinde çok işlem yapılması, doğru orantılı olarak ağın verimini de arttırmaktadır.

Diğer yandan ağ, ölçeklenebilirlik sorunlarına ek olarak işlemleri tamamlarken kullanıcılarına ekstra gizlilik sağlamayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda Aidos Kuneen, “AKshuffle” isimli bir işevi kullanmaktadır. Bu işlev; kullanıcıları anonim tutan etkileşimsiz bir protokole dayanmaktadır. Aidos Kuneen’e göre AKshuffle kullanımı, ağdaki tüm işlemleri %100 izlenemez kılmaktadır. İşlemler bu sayede herhangi bir kullanıcıya bağlanamaz kılınmaktadır.

ADK Tokeni Nedir?

Bu token, ağ üzerindeki değer transferini kolaylaştırma amacıyla yaratılmıştır. AKD, kendi ağında çalışmaktadır. Kullanıcılar bu tokeni bir dizi borsada alıp satabilmektedir. Tokeni doğrudan Aidos Kuneen üzerinden satın almak da mümkündür.

Aidos Kuneen’in (ADK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Aidos Kuneen (ADK) toplam arzı 25,000,000 ADK’dir. Yine aynı verilere göre ADK’nin toplam arzının tamamı dolaşımdadır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 266,206$ olan projenin piyasa değeri ise 4,204,827 ADK’dir.

ADK tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,166302$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2018’de 59,02$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.