AidCoin (AID) Nedir?

AidCoin (AID) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
661 kez okundu

AidCoin (AID), Ethereum blok zincirine dayalı merkezi olmayan bir uygulamadır. Bitci.com olarak bu makalede AidCoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

AidCoin (AID) Nedir?

Bağışların nasıl kullanıldığı izlemek için blok zincir teknolojisini kullanabilecek bir platform oluşturma hedefine sahip projedir. Misyonu, hayır kurumlarının kripto para birimi bağışlarını kolayca almasına yardımcı olmaktır. Bunun için akıllı sözleşmeler ve blok zinciri kullanılacak; bu sayede ise şeffaflık sağlanacaktır.

AidCoin platformu eksiksiz bir ekosistem olarak tanımlanmaktadır. Ödemeler için kullanılan token, büyük paraları AidCoin’lere dönüştüren bir dahili borsa ve bağışların nasıl kullanıldığı konusunda güncellik sağlayan bir izleyiciden (tracker) oluşmaktadır.

AidCoin’in (AID) Ortaya Çıkışı ve Popülerleşmesi Nasıl Oldu?

Projenin arkasındaki ekip İsviçre merkezli Charity Stars’tır. 2017 yılının sonlarında ortaya çıkan proje, 14.000’den fazla bir Ether topladığı bir ICO ile popüler hale gelmiştir.

Nisan 2018’de AidCoin Charity Stars ekibi; şu anda Manchester United forması giyen dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo ile bir araya gelmiştir. Ekip, Ronaldo ile tanışmış ve dünyaca ünlü futbolcudan 36,000$’lık Bitcoin bağışı almıştır. Bu buluşma ve bağış, AidCoin platformunun tanınırlığı daha da arttırmıştır. 

Ancak bu ve bunun gibi buluşmalar, AidCoin’in fiyatına çok fazla etki etmedi. Bununla birlikte projenin bilinirliği ise arttı. Ekip; şirketlerini potansiyel bağışçılar için daha popüler hale getirmeye ve onların bağışlarını yönetme şekillerinin nasıl iyileştirebileceğine dair çalışmalarını sürdürmektedir. Platforma göre; büyük kurumsal bağışçılar platformu benimserse AidCoin tokenlerinin değeri de orantılı olarak artacak.

AID Tokeni Nedir?

Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulan bir ERC 20 tokenidir. Şeffaf bir şekilde bağış yapmak için tercih edilen yöntem olmayı hedeflemektedir. Ekosistemi ve kar amacı gütmeyen topluluğu birbirine bağlamaktadır. Bağışçılar, mevcut kur üzerinden AidCoin’e dönüştürülecek herhangi bir kripto para birimi veya altcoin ile bağış yapabilmektedirler.

AidCoin’in (AID) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre AidCoin’in (AID) toplam arz miktarı 100,000,000 AID’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise şu anda 54,836,066 AID’dir. Diğer yandan AidCoin’in piyasa değeri 78,180,048$ olarak hesaplanmaktadır.

AID tokeni halihazırda kripto para borsalarında 0,0014571$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2018’de 0,478710$ seviyelerine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.