Aergo (AERGO) Nedir?

Aergo (AERGO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1054 kez okundu

Aergo (AERGO), işletmelerin ve geliştiricilerin genel veya özel ağlarda blok zinciri uygulamalarını tasarlamalarını sağlayan protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Aergo (AERGO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Aergo (AERGO) Nedir?

Kendisini hem izinli hem izinsiz blok zincir mimarilerinden oluşan hibrit dağıtımlar için var olan açık kaynaklı bir kurumsal blok zincir platformu olarak görmektedir. Blok zinciri uygulamalarının oluşturulup dağıtılmasına olanak tanımaktadır. Geliştiricilere kolay veri işleme şansı vermektedir. Ayrıca geliştiricilere akıllı sözleşme programlaması sağlayan SQL desteği vermektedir.

Kesin olmamakla birlikte Kore medyasına göre platform; büyük ölçekli müşteriler için blok zinciri çözümleri sunan Blocko tarafından inşa edilmiştir. Blocko blok zinciri teknolojisi şirketi, Güney Kore merkezlidir ve Samsung desteklidir. Bununla birlikte şirketin müşterileri arasında Lotte Card, Shinhan Bank, Korea Exchange ve Hyundai Motors gibi önemli marka ve kuruluşlar yer almaktadır.

Aergo (AERGO) Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Aergo (AERGO) kurumsal kullanım durumları için tasarlanmıştır. İşletmelere ve geliştiricilere platform zincirinde dApp’lerini (merkeziyetsiz uygulamalar) barındırma imkanı tanımaktadır. 

Platform, kullanıcılarına Lua ve SQ’yu destekleyen bir akıllı sözleşme motoru sunmaktadır. Aergo’nun özel blok zincirleri, Proof-of-Authority konsensüs mekanizması destekli RAFT algoritması üzerinde çalışmaktadır. Diğer yandan Aergo ana ağı ise Byzantine Fault-Tolerant Delegated Proof-of-Stake mekanizması üzerinde görev görmektedir.

Blocko’nun gelecekteki hizmetlerinin Aergo Entrerprise ürünlerine dayanması beklenmektedir. Ayrıca bu ürünler için platformun tokeni AERGO’nun da kullanılması beklenmektedir.

AERGO Token Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi AERGO’dur. AERGO token Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir tokendir. Bu tokenin kullanım protokol içerisindeki kullanım durumları şunlardır: Akıllı sözleşmeleri dağıtmak, staking ve platform içindeki hizmetler için ödeme yapmak.

Aergo (AERGO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Aergo’nun (AERGO) maksimum ve toplam arz miktarı 500,000,000’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 408,499,999 AERGO’dur. Bununla birlikte Aergo’nun son 24 saatlik ticaret hacmi 13,717,353$ iken piyasa değeri 58,155,982$’dır.

AERGO şu anda kripto para borsalarında 0,142496$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,572482$ seviyesine kadar yükselerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.