1INCH (1INCH) Nedir?

1INCH (1INCH) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
631 kez okundu

1INCH, yatırımcılara işlemlerinde en iyi fiyatları sunan borsaları bulmayı hedefleyen bir platformdur. Bitci.com olarak bu makalede 1INCH Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

1INCH (1INCH) Nedir?

Kullanıcıların, tokenler için en takas fiyatlarını keşfetmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuş merkeziyetsiz bir DEX toplayıcısı olarak da tanımlanabilmektedir. Bir DEX’in tek bir likidite havuzundan tokenleri değiştirmesi yerine token ticareti için en verimli yolu önerecektir.

Platform, Mayıs 2019’da Surjey Kunz ve Anton Bukov tarafından kurulmuştur. Kunz, daha önce Porsche için yazılım mühendisi olarak çalışmıştır. Bukov ise NEAR Protokolü üzerinde geliştirici olarak görev yapmıştır.

1INCH Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi 1INCH’tir. 1INCH tokeni, 1inch Network’ün yönetişim ve yardımcı program tokeni olarak hizmet vermektedir. Halihazırda Ethereum ve BNB zincirinde bulunan çok zincirli bir tokendir. Aralık 2020’de yönetim tokeni olarak hem Ethereum hem de Binance Smart Chain altyapısıyla piyasaya çıkmıştır.

1INCH tokeni, ağın mevcut ve gelecekteki tüm protokollerini yönetmek için kullanılmaktadır. Ek olarak 1INCH Toplama Protokolü ve 1INCH Likidite Protokolü’nün yönetim modüllerinde de kullanılmaktadır.

1INCH Nasıl Çalışmaktadır?

1INCH, uygun fiyata tatil rezervasyonu yapabildiğiniz web sitelerine benzer şekilde çalışmaktadır. Bu web siteleri birden fazla otelin fiyatları karşılaştırıp kullanıcılarına en uygun seçenekleri sunmayı hedeflemektedir. 1INCH de tıpkı bu siteler gibi merkeziyetsiz borsalardaki kripto para birimi fiyatlarını ve işlem ücretlerini karşılaştırmaktadır. Hedef, kullanıcı için en uygun borsayı sunmaktır.

Platform, düşük ve iyi fiyatlarla alım satımları otomatik olarak fiyatlamaktadır. Yatırımcıların DEX ortamında alım ve satımlarını gerçekleştirirken tek bir platform kullanmalarına olanak tanımaktadır.

1INCHDAO

Ağı yöneten ve 1INCH sahiplerinin önemli protokol parametrelerine oy vermelerini sağlayan merkeziyetsiz bir  organizasyondur.

1INCH Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre 1INCH maksimum ve toplam arzı 1,500,000,000 1INCH’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 413,763,783 1INCH’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 36,284,626$ olan projenin piyasa değeri 563,822,563$’dır.

1INCH şu anda 1,36$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2021’de 8,65$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.