1eco (1ECO) Nedir?

1eco (1ECO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
377 kez okundu

1eco (ECO), 1eco Limited’in merkezi olmayan blok zinciri teknolojisini kullanarak gerçekliği ve sanal dünyayı birleştirdiği platformdur. Bitci.com olarak bu makalede 1eco (1ECO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

1eco (1ECO) Nedir?

Blok zinciri teknolojisiyle gerçek ve sanal dünyanın birleştirildiği ve bu sayede şehirlerdeki çeşitli sorunlara çözüm üretecek projedir.

1eco (1ECO) blok zincir tabanlı bir C2E platformudur. Devam eden birçok soruna çözüm getirme amacına sahiptir. Çevre sorunları, yerel pazar, sağlık ve ticaret gibi alanlarda hem büyük hem de küçük gerçek dünyadaki toplumsal sorunlara çözüm arayışındadır.

Platform kullanıcıları, 1eco World’de ikamet edip vatandaşlık alabilmektedir. Bu “ikamet” ve “vatandaşlık” platformun sanal dünyası Interverse üzerinde gerçekleşmektedir. Ayrıca kullanıcılar bu sayede çeşitli ekosistem faaliyetlerine katılmaya da hak kazanmaktadır. Bu faaliyetler, 1eco’nun çözmeye çalıştığı gerçek dünya sorunlarını doğrudan etkileyecektir. Ek olarak 1eco, katkıda bulunan kullanıcılar bir ödül sistemine de sahiptir ve bu sistem platform tarafından şeffaf bir şekilde yönetilecektir.

Interverse Nedir?

Interverse, 1eco platformunun sanal dünyasıdır. Kullanıcılar, Interverse vasıtasıyla ekosisteme katkıda bulunacaktır. Diğer katılımcılarla birlikte yeni topluluklar oluşturabilecek kullanıcılar, edindikleri sanal işlerle ve çeşitli katkı faaliyetleriyle ödül kazanma şansına da sahip olacaklardır. Ek olarak 1eco Worlds’s Interverse, kullanıcılar ve gerçek dünyadaki işletmeler arasından bir bağ kuracaktır. Kullanıcılar ve gerçek dünyadaki işletmeler, birbiriyle ekonomik faaliyetler gerçekleştirebilecektir. Üstelik birbirleri için iş modelleri oluşturma şansına da sahip olacaklardır.

1ECO Nedir? 1PECO Nedir?

1eco (1ECO) platformu iki farklı kripto para birimine sahiptir. Bu iki sanal para birimi platformun çalışmasında rol oynamaktadır. Bunlardan ilki 1ECO’dur. 1ECO yönetişim görevi gören coindir. Diğer yandan ikinci kripto para birimi 1PECO ise “utility token” olarak adlandırılmaktadır. Utility token’ler ağ veya ekosistem içerisinde ödeme işlemlerinde ve ödüllendirmelerde kullanılmaktadır.

1eco (1ECO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre 1eco (1ECO) maksimum ve toplam arzı 500,000,000 1ECO’dur. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

1ECO coin, şu anda kripto para borsalarında 3,98$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2022’de 9,44$ seviyesine ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.