1 Ethereum Kaç TL?

1 Ethereum Kaç TL?

Bitci.com
Bitci.com
4119 kez okundu

1 Ethereum kaç TL? 1 Ethereum kaç Lira? 1 Ethereum ne kadar? Bugün 1 Ethereum kaç TL? 1 Ethereum şu an kaç TL? 1 . Ethereum piyasa hacmi? Sanal para birimleri arasında yerini bulan Ethereum yaşadığı sert değer hareketleriyle kendinden söz ettirirken gündemdeki yerini koruyor. İşte kripto para dünyasında kendinden en çok bahsettiren sanal para birimiyle ile ilgili tüm detaylar…

1 Ethereum Kaç TL? Blockchain yani blok zinciri merkezli dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olan Ethereum bugün 1 Ethereum 1485 TL seviyesinde hareket ediyor. Ethereum’un (ETH) günlük değer kazancı ise yaklaşık yüzde 0.28 seviyelerinde bulunuyor. 

Dijital para birimi ETH’in işlem sayısında tarihinin en yüksek seviyesi 1 milyon 350 bin ile 4 Ocak 2018 senesinde yaşandı. O tarihte 1 Ethereum 1040 dolardan işlem görüyordu. Yani, bugün gördüğü işlem seviyesinin yaklaşık olarak yüzde 350 üzerindeydi.

Ethereum, bir sanal para birimi olup, kısaltması ETH’dir. Şimdiye kadar Bitcoin’e rakip olarak gösterilen dijital para birimleri arasında en güçlü oyuncu ETH oldu. Kripto para birimi ETH, sanal para dünyasında Bitcoin’den sonra piyasa hacmi en yüksek sanal para birimi olarak diğer sanal para birimlerinden öne çıkıyor.

Diğer dijital para birimlerinde olduğu gibi yatırımcıların sanal para borsalarından alım satım yapabildiği ETH; 30 Temmuz 2015 yılında Kanadalı Vitalik Buterin tarafından ABD’deki bir kripto para konferansında tüm dünyaya tanıtıldı.

Sanal para birimi Ethereum’un, ilk sanal para birimi Bitcoin’den en büyük farkı algoritma yapısı olarak gösteriliyor. Ayrıca ETH’in şifreleme altyapısı ile Bitcoin’den daha gelişmiş olduğu iddia ediliyor.

Kripto para birimi ETH’in kurucu ortaklarından biri olan Vitalik Buterin, Bitcoin’in en büyük rakibi olarak gösterilen sanal para birimi Ethereum’un Bitcoin’den farklılıklarını şöyle değerlendirdi: “Eğer dijital paralar ile dünyadaki değerli kaynakları karşılaştıracaksak Bitcoin’i en popüler maden altın, Ethereum’u ise diğerlerinden tamamen farklı olarak petrol olarak tanımlayabiliriz. Çünkü Ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. ETH platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether ETH (ETH) ile sağlanacak.”

Bitcoin’in en büyük rakibi olma özelliğini uzun yıllar kimseye kaptırmayacak gibi görünen Ethereum’un, 2019 yıl sonu için 1 Ethereum fiyatının 500 dolar ile tamamlayabileceği tahmin ediliyor.
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamayla Avrupa futbol devi Benfica, artık Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edeceğini bildirdi. Böylelikle büyük bir Avrupa futbol kulübü ilk defa sanal para birimlerini düzenli ödeme olarak kabul etmiş oldu.

Futbol devlerinden Benfica’nın CEO’su Domingos Soares de Oliveira, yapılan bu ortaklığı kutladı ve şöyle değerlendirdi:

“SL Benfica’nın tarihinde heyecan verici bir gün, çünkü kripto para ödemelerini kabul etme kararımızı açıklıyoruz. Taraftarlarımız Benfica’yı eşsiz ve özel bir kulüp haline getiriyor ve destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu yüzden yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda eğrinin önünde olmak istiyoruz. UTRUST ile olan bu ortaklığın e-ticaret stratejimizin gelişiminde ortaya koyduğu olanaklar konusunda çok heyecanlıyız ve ilk kripto para birimi ödememizi kabul etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.