1 Bitcoin To Usd

1 Bitcoin To Usd

Bitci.com
Bitci.com
1396 kez okundu

1 bitcoin to USD? bitcoin to USD? 1 Bitcoin kaç dolar? Bitcoin kaç dolar? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin nasıl satılır? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin düşecek mi? Sanal para dünyasının önemli oyuncuları Bitcoin’i geleceğin yeni para birimi olacağı öngörüsünde bulunurken, kimi yatırımcılar ise ilk sanal para birimi olan Bitcoin’in çok fazla ömrünün kalmadığı tahmininde bulunuyor. 1 Bitcoin To Usd? İşte Bitcoin fiyatlarındaki son durum ve detaylar…

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir popülaritesi olan kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılı Aralık ayında tarihi yüksek düzeye ulaşırken, 1 Bitcoin’in dolar karşılığı ( 1 bitcoin to USD ) 20 binin üzerine çıktı. 1 Bitcoin’in dolar karşılığı ( 1 bitcoin to USD ) 20 binin üzerine çıkıp tüm popülaritesini parlatırken çok sayıda yeni yatırımcı da kazandı. Ancak dijital para birimi beklentilerin aksine sonrasında tırmanışında tutunamadı ve art arda sert düşüşler yaşadı.

Dijital para birimi BTC yaşadığı beklenmedik sert düşüşlerin ardından 3 bin 200 doların altını görürken, geçtiğimiz aylarda yeniden tırmanışa geçti. Kendini yeniden hatırlatarak dijital para dünyasında tekrar dikkatleri üzerine toplayan BTC haziran ayı içerisinde 9 bin 953 doları geçerek 15 ayın zirvesini gördü. Bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda ise 1 Bitcoin dolar cinsinden ( 1 bitcoin to USD ) 9 bin 906 seviyesinde işlem görüyor. Dijital para birimi BTC’nin fiyatı dünkü fiyatına göre ise yüzde 3.77 oranında değer kazanmış durumda…   Kripto para biriminin şu sıralarda piyasa hacmi 174 milyar 64 milyon dolar seviyesinde bulunurken, sahip olduğu bu piyasa hacmiyle kripto para piyasasının yaklaşık yüzde 58’ini oluşturuyor.

Dijital para birimi BTC ilk ortaya çıkışını kısaca anlatmak gerekirse, 2008 yılında gerçekleşe ve tüm dünyayı etkileyen ekonomik krizinden sonra Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi ve ya kişiler tarafından deneysel olarak çıkartıldı.

BTC, Satoshi Nakamoto rumuzlu kişi ya da kişiler tarafından protokol olarak yayınlanırken; 2009 yılında ilk kripto para birimi Bitcoin ortaya çıktı. BTC, kişiler arasında oluşan veri paylaşım ağını esas kabul eden, herhangi bir merkeze ya da otorite tarafından kontrol edilemeyen, üçüncül müdahalelere karşı korumalı bağımsız bir para birimidir.

BTC nasıl alınır satılır sorusuna yanıt vermek gerekirse de, yatırımcılar BTC’nin bulunduğu kripto para borsalarına üye olarak alım ve satım işlemini gerçekleştirebilir. Sanal para borsası, bir çok kripto paranın alınıp satıldığı bir borsa platformdur. Fiziki olarak ya da sanal itibari paralarla satın alınan kripto para birimleri, sanal para birimini satın alan kişiye ait olan daha önceden tanımlanmış dijital para cüzdan adresine aktarılır. Yatırımcının kripto para cüzdanına para aktarılmasının anlamı, satın alınan sanal para biriminin cüzdan adresine aktarıldığının ilgili küresel hesap defterine yani blok zincirine ( blockchain ) işlenmesidir.

Kripto Para Borsaları Hacklenebilir Mi?

Sanal para borsalardaki tüm para birimleri işlem yapılan borsa platformlarının soğuk cüzdanında tutulur. Akıllı dijital para borsaları birden fazla soğuk cüzdanda tutar.

Hacker’ların bir şekilde bu bahsedilen soğuk cüzdanlara erişirlerse ve burada bulunan dijital paraları kendi adreslerine aktarırlarsa bu bahsi geçen kripto para borsasının batması anlamına gelir ve o kripto para borsasında işlem yapan kullanıcıların tüm sahip olduğu dijital para birimlerinin kaybolması demektir. Maalesef bu yaşanılan durumun herhangi bir geri dönüşü de yoktur. Çünkü BTC bir kez transfer yapılarak aktarıldıysa, onu bir daha geri alamazsınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.