1 Bitcoin Kaç TL?

1 Bitcoin Kaç TL?

Bitci.com
Bitci.com
3504 kez okundu

1 Bitcoin kaç tl? Günümüzde en çok kullanılan para birimi “Amerikan Doları”’ olarak bilinir. Bu sebeple mal ve hizmetlerin dünya üzerinde değeri genellikle Amerikan Doları’na göre fiyatlanır.
Son dönemin en popüler yatırım araçlarından olan kripto para piyasasında da bu genellikle aynı doğrultuda devam eder. Analizlerin büyük çoğunluğunun Amerikan Doları baz alınarak yapılması hemen hemen bu sebeptendir.

Ancak son dönemde kripto paralara yatırım yapan yatırımcı sayısının artması o ülkenin para birimleri tarafından da ifade edilmesi gerekliliğini getirdi. Böylece sadece dolar olarak değil o ülkenin para birimi karşılığı da sorgulanmaya başlandı.

Özellikle Bitcoin’de yaşanan akıl almaz yükseliş ülkemizde bulunan yatırımcıların da dikkatini çektiğinden kripto paralara yatırım yapan yatırımcı sayısının hızla artmasına neden oldu. İşlem hacimlerinde yaşanan yükselişler bunun en temel göstergesi konumunda. Diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yatırımcılar bu süreçten sonra yatırım yaptıkları kripto paranın TL karşılığı üzerinde de alım-satım yapma gerekliliği hissetti. Bu da analizlerin bir kısmının TL üzerinden yapılması gereklilğini doğurdu. Bu sebeple “1 Bitcoin Kaç TL” sorusu sorulmaya başlandı.

Bitci.com sitesinde de bu sebeple hem 1 Bitcoin kaç dolar, hem de 1 Bitcoin Kaç TL sorularının cevabına yer veriliyor.
Bitcoin kuru bugün itibariyle, alışta kaç TL, satışta kaç TL sorularının cevabı bitci.com sitesinde bulunuyor. Bitcoin alış kuru ve bitcoin satış kuru ilgili tarih ve saat itibariyle anlık olarak güncelleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.